znovu otevřený
Jméno:
Heslo:


Registrace
Korálek ke korálku
informace zde
Kontaktujte nás
sarka@rooya.cz
Facebook 1
Facebook 2
Facebook 3

Časopis Korálki

Korálki 5/2017 - Podzim
Korálki 5/2017 - Podzim

Podzimní číslo časopisu vychází zítra 1. 9. 2017.

Korálki, podzim 2017, číslo 5, téma Sklizeň

Léto končí a začíná doba procházek v šustícím listí, zachumlávání, zapalování svíček a útulnosti. A taky se vracíme do svých domovů z cest a opět usedneme k drobotině, korálkům, háčkování a jiným ručním pracem, které nám přinášejí radost a uvolnění. A my jsme tu s podzimním číslem vašeho oblíbeného časopisu Korálki.

Uvnitř čísla najdete šperky a doplňky vyráběné jak z úplně nejobvyklejších korálků - např. perel a kuliček, MATUBO Superduo, MiniDUO, Rulla, tak použití moderních tvarů jako jsou MATUBO Nib-Bit, CzechMates Tiles a Crescent, Preciosa Candy, Piggy, Farfalle a Ring beads. Samozřejmě jsme nezanedbali ani rokajl Miyuki, MATUBO, Toho a Preciosa.

A co se můžete naučit? Nejvíce je mezi technikami opět zastoupeno šití z korálků. Z dalších je to práce s bižuterními komponenty, vyšívání a háčkování s korálky, práce s polymery a Foamiranem.

V časopise najdete spoustu nových pozvánek, reportáže, fotodopis čtenářky, Galerii čtenářů a rozhovor se šperkařkou, tentokrát Olgou Šumilovou.


Všechny projekty jsou označeny stupněm obtížnosti.

 

52 plnobarevných stran, 17 projektů, doporučená cena 72 KčL.K.Permanentu

Tady ho můžete koupit v e-shopu.

Předplatit si ho můžete v ČR u SENDu nebo elektronicky na ALZE a v SR u L.K.Permanentu.

Korálki 4/2017 - Prázdniny
Korálki 4/2017 - Prázdniny

Korálki, prázdniny 2017, číslo 4, téma Růže

Letní číslo časopisu vychází 3. 7. 2017

 

Hurá na prázdniny! Do kufru si přibalte i toto nové, veskrze optimistické číslo našeho časopisu, nebudete litovat. 

Uvnitř čísla najdete šperky a doplňky vyráběné jak z úplně nejobvyklejších korálků  - perel, ohňovek, kuliček, sluníček, pomněnek či rivolek a šatonů, tak použití moderních tvarů jako jsou MATUBO Nib-Bit, Infinity, Trinity, DiamonDuo, CzechMates Tiles, Crescent, Bar, Preciosa Candy, Piggy, Zoliduo. Samozřejmě jsme nezanedbali ani rokajl Miyuki, Toho a Preciosa.

A co se můžete naučit? Nejvíce je mezi technikami opět zastoupeno šití z korálků. Dále si můžete korálky navlékat nebo si z nich uháčkovat hada. Z dalších technik je to modelování z polymerů, háčkování, můžete si s námi ušít a nazdobit kabelku a vytvořit šperk z Nespresso kapslí.

V časopise najdete spoustu nových pozvánek, reportáže, fotodopis čtenářky, Galerii čtenářů a rozhovor se šperkařkou.

Na našem webu najdete 9 nových článků.

 Všechny projekty jsou označeny stupněm obtížnosti.

52 plnobarevných stran, 17 projektů, doporučená cena 72

Můžete ho objednat v našem e-shopu a koupit v naší korálkárně

LÉTO 2017 - Máky
LÉTO 2017 - Máky

Máky 3/2017

 

Co je v letním číslennového? Změnili jsme grafiku, chceme být hravější a veselejší. Líbí se vám?

 

Přinášíme spousty krásných projektů tradičně šitých z korálků tak, aby je zvládli začátečníci nebo mírně pokročilí. A tak stejně přistupujeme k polymerům. Často slýcháme: „to je na mne moc složité“, že to ani nezkusíte a to nás mrzí. Ale uznáváme, že za těch pár let se tvořivý svět hodně rozvinul a kdo chce začínat, nemá to úplně jednoduché. A tak věříme, že můžeme našimi projekty pomoci těm, kteří chtějí začít a radost uděláme i pokročilejším a pokročilým. Projekty jsou označen stupněm obtížnosti.

 

Uvnitř čísla najdete projekty šité z korálků MiniDUO, Superduo, MATUBO, Hexagon, ohňovek, rokajlu, Nib-Bit, Pip, Superunos, Spike, kuliček, Infinity, Chilli, jazýčků, čočka, Crescent a Rulla. V projektech použijete 10, 12 a 14 rivoli, mačkané korálky a spoustu užitečných komponentů. Naučíte se z bavlněné příze háčkovat jednoduché podšálky, z přírodnin skládat květinové mandaly a podíváte se na návštěvu do Dílny Kajjka. Abychom nezapomněli! Z polymerů si můžete vytvořit přívěsek s přeneseným motivem, skládaný přívěsek a razítkovaný náhrdelník.

 

Na našem webu najdete 3 nové projekty pro předplatitele.

 

52 plnobarevných stran, 17 projektů, vychází 5. 5. 2017

JARO 2017 - Sněženky
JARO 2017 - Sněženky

Sněženky - 2/2017

V tomto čísle časopisu Korálki si můžete ušít šperky převážně z tradičních korálků jako jsou ohňovky, rokajl Miyuki, Toho i Preciosa, Superduo, jazýčky, perly, Tviny, Rullu, pohanky, Matubo a Swarovski. Z novějších korálků naše autorky ve svých projektech použily DiamonDuo, Wheels, Pip, es-O beads, Tinity, Infinity, Arcos par Puca a 2-hole Caboshon. Z nich si můžete ušít přívěsky, náramky, náušnice a sponky do vlasů.

Techniky a stehy se prolínají (síťka, RAW, peyote aj.), určitě si každý najde tu svou. Z těch nejstarších si zopakujeme např. šperk známý pod názvem motanice. 

Z dalších technik v tomto čísle najdete modelování i skládání polymerů a práci s pryskyřicí.

Pro příjemné počtení Petra Nemravka připravila poslední díl seriálu o práci s polymerem a Nel Foberová rozhovor s Vitalia Art. Pozvánky, projekty na webu, soutěž a tipy jsou samozřejmostí. Předplatitelé a naši zákazníci dostanou od firmy Bijoux Components k číslu korálky na náušnice ze str. 28.

Krásné jaro přejeme!

Jarní číslo vychází 2. 3. 2017, 52 plnobarevných stran, 19 projektů, Kde ho koupíte? E-shopprodejna

ZIMA 2017 - Slunce na sněhu
ZIMA 2017 - Slunce na sněhu

ZIMA 2017 - Slunce na sněhu

V tomto čísle časopisu Korálki si můžete ušít šperky z tradičních i nových korálků, zopakovat si RAW nebo práci na korálkovém stávku, obšít rivolku a dát ji do šitého i vyšívaného šperku, vytvořit čelenku, pohrát si s polymery nebo udrátovat srdíčkové náušnice. A když si budete chtít jen tak číst, je tu pro vás opět Petra Nemravka s dalším dílem seriálu o práci s polymery a Nel Foberová s krásným článkem o plesech. O pozvánkách nemluvě. Pevně doufáme, že si každý něco najde. 


52 plnobarevných stran, 18 projektů, vychází 2. 1. 2017

V e-shopu ho koupíte ZDE.

Korálki 6/2016 - Vánoce
Korálki 6/2016 - Vánoce

Zlatomodré Vánoce - 6/2016

 

 

 

V období plném dobrého jídla a setkávání s blízkými na naše koníčky zbývá prostor až ve chvíli, kdy je všechno hotové, rodina spokojená a my si teprve pak s radostí a uspokojením „rozděláme“ to své hrabošení.

 

Připravili jsme k tomu tohle slavnostní číslo časopisu Korálki ve zlatomodré.

 

V prvním projektu nás Soňa Glumbíková provede šitím tak, že i kdo nikdy nešil, její projekt ušije a díky tomu už se pak snadněji vyzná v dalších.

 

V několika projektech se setkáte s tolik oblíbenými korálky pohanka a s dvoudírovými korálky Superduo, miniDUO a CzechMate Crescent. Všechny je najdete u nás v e-shopu a na prodejně v mnoha barvách.

 

K Vánocům patří hvězdy a andělé a tak jsme je pro vás připravili v několika verzích – šité z korálků, technikou Kanzashi, z křišťálových komponentů Swarovski a i jako příbal pro předplatitele a zákazníky Rooya (věnovaný firmou Estrela). Můžete si s námi dále vyrobit krásný, klasický límec z rokajlu technikou síťky, ozdobit korálky vánoční kouli a uháčkovat z nich slavnostní šperk.

 

Z dalších technik najdete ve vánočním čísle drátovaného anděla i svícen, polymerové náušnice s vločkou a vánoční věnec z polymerů a netradiční použití křišťálové pryskyřice na náramku. U nás najdete značku Cleopatre.

 

Petra Nemravka pokračuje v průvodci práce s polymerem, tentokrát se věnuje caneům, a také se můžete dočíst zajímavosti a pozveme vás na setkání a výstavy.

 

Veselé Vánoce!

 

Vánoční číslo vyšlo 2. 11. 2016, 52 plnobarevných stran, 20 projektů

 

Koupíte ho ZDE

Korálki 5/2016 - Podzim
Korálki 5/2016 - Podzim

Korálki 5/2016 – podzim – zrzka

Podzimní číslo časopisu Korálki jsme věnovali tématu zrzka – pojednali jsme ho, jak jinak, kreativně. Zrzka nás inspirovala svou vášnivou barevností, ale téma vlasů jsme rozvinuli i jinak.

 

Najdete v něm spoustu krásných, šitých šperků z různých korálků, filigránu, Shibori hedvábí, ale také náušnice háčkované s korálky. Naše autorky pro vás k tomuto tématu připravily 4 různé spony do vlasů různými technikami s použitím korálků (2 šité korálkové, jednu z šifonu a jednu drátovanou). Krom toho tři projekty z polymeru plus článek o míchání barev. Z jiných technik je to růženec z pecek, náramek malovaný EBRU barvami, článek o špercích z vlasů. Toto vydání obsahuje 21 projektů.

Předplatitelé a zákazníci obchodů a e-shopu Rooya a Qítko k výtisku dostanou přibaleny korálky a komponenty od od firmy Estrela – návod na náušnice z nich najdete uvnitř časopisu.

 

Podzimní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

objednávejte předplatní na www.send.cz, www.predplatné.sk

dostanete ho také v našem e-shopu - v našem blogu najdete seznam prodejen, kde ho můžete koupit. 

52 plnobarevných stran

Korálki 4/2016 - Prázdniny
Korálki 4/2016 - Prázdniny

Korálki 4/2016 – prázdniny – puntíky - retro

 

Pro prázdninové číslo časopisu Korálki jsme vybrali hravé téma v retro stylu – puntíky. Představili jsme si Zuzanu Norisovou, jak tančí v dešti a nové číslo je tu!

 

V tomto čísle se opět věnujeme převážně šití z korálků. Tak trochu přestává mít smysl rozlišovat stehy, protože se mixují, stírají a použitím vícedírových korálků je i těžké je pojmenovat. A tak vás můžeme nalákat na kuličky z korálků Honeycom a Miniduo, kolečka z peletek, obšití krásných rivolek Matubo korálky Crescent, korálky šité z pohanky, jiné zase ze Silky beads. Z Infinity korálků si můžete ušít gerbery a sedmikrásky, kopretiny a jiné květiny vyrobíte z tradičních tvarů a rokajlů Preciosa, Miyuki či Toho. Z dvoudírových kabošonů si můžete ušít vkusný náramek a z ploškovaných korálků navléknout krásný letní náhrdelník. Se Sašou Lysenko si můžete z korálků uháčkovat náramek pro zapínání CVAK bijoux. Z nekorálkových projektů v tomto čísle najdete dva polymerové a další díl článku o práci s polymery od Nemravky. Háčkované náušnice s rivolkou, a drhání čili macramé.

 

 

Předplatitelé a zákazníci korálkárny a e-shopu Rooya k výtisku dostanou přibaleny korálky a komponenty od Korálkové školy a korálkárny Rooya – je k nim v časopise návod na náramek od Darí Fejtkové.

 

Prázdninové číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

 

52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

Korálki 3/2016 - Léto
Korálki 3/2016 - Léto

V tomto čísle se opět věnujeme převážně šití z korálků. Naše autorky provětraly v projektech spoustu krásných tvarů, namátkou Superdua, Minidua, Rully, Infinity, Crescenty, Hexagony, pohanku, ohňovky a mnoho jiných. Připomeňte si, jak se dělají papírové korálky, obšijte si kabošon nebo rivolku a můžete si pohrát s barvičkami a bižuterními komponenty. Konečně se také vracíme k polymerovému tvoření. Tentokrát s Nemravkou v prvním dílu seriálu o polymerech a také krásnou sponou Míši Peckové udělané technikou sítotisk na polymer. V příštích číslech se k Premu, Fimu a dalším hmotám budeme pravidelně vracet.

Předplatitelé a zákazníci korálkárny a e-shopu Rooya k výtisku dostanou přibaleny korálky od firmy Estrela a pro vytvoření jednoho z projektů – prstýnku.

Letní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

52 plnobarevných stran


Koupíte ho u nás v korálkárně v Blanické 6, na e-shopu TADY.

Korálki 2/2016 - Jaro
Korálki 2/2016 - Jaro

Korálki 2/2016 – jaro – Mentolky v čokoládě

Jarní číslo se nám vždycky připravuje moc dobře – hrát si v zimě na jaro je super a parádně ho přivolává.

V tomto čísle na vás čekají tři projekty šitých korálků z korálků v několika variantách. V daších projektech se naučíte mnoho možností obšití Swarovski rivoli, kabošonů a perliček. Také si můžete vyzkoušet několik způsobů použití oblíbených dvoudírkových korálků Superduo, Rulla a Chilli. Nezapomněli jsme ani na novinky, jimiž stále ještě jsou Button Beads, dvoudírové kabošony nebo třeba Aureolixy, Trioly a Kheops par Puca. A to zdaleka není všechno! V tomto čísle najdete i jemné drátování, články, rozhovor, soutěže a pozvánky.

Předplatitelé a zákazníci, kteří si časopis koupí u nás v e-shopu či na prodejně k výtisku dostanou přibaleny korálky MATUBO a komponenty pro vytvoření jednoho z projektů – náušnic ve tvaru květiny viz dopňkové foto úplně dole uprostřed.

Jarní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

 

52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

Korálki Zima 2016
Korálki Zima 2016

Korálki 1/2016 – Zima - Gotik

 

Když jsme si skoro před rokem vymysleli toto temné téma prvního čísla roku 2016, vůbec nám nedošlo, že to může být oříšek. Když se všechno točí kolem černé, může to některé autorky odradit. Ale naše vůbec ne! Rozlouskly ho s originalitou sobě vlastní. Některé projekty a články se opravdu držely tématu Gotik a jiné autorky se jednoduše inspirovaly černou.

Věříme, že se vám bude líbit.

 

Co se týká technik, opět jde většinou o šití z korálků. Tentokrát jsme se zaměřili na vaše tradiční korálkové zásoby a připravili jsme pro vás spoustu možností jejich využití. Nezapomněli jsme ani na jet neboli černou bižuterii. Z dalších technik je to korálková výšivka, cínování, háčkování s korálky a trocha inspirace odjinud (textil, barvy). Jsme nadšení, jak Gianelle a Zrzavá kočka pojaly článek o kombinaci černé barvy s jinými. Velkou radost nám také udělala spolupráce s Angel Beads, přečtěte si článek s inspirací, jak své gotik šperky tvoří a kde bere nápady. Ve spolupráci s Muzeem Hl. města Prahy jsme připravili článek o litinových špercích. Těšíme se, že naše spolupráce bude pokračovat i v dalších číslech.

 

Zimní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

 

16 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

Korálki Vánoce 2015
Korálki Vánoce 2015

Právě vyšlo vánoční číslo časopisu Korálki! Můžete se ho objednat v našem e-shopu nebo si pro něj přijít do korálkárny Rooya.

Poslední číslo roku bývá tradičně zasvěceno Vánocům. My jsme je letos pojali netradičně, fialovo stříbrně. Naše autorky byly nadšené a věříme, že se vám jejich projekty budou taky líbit.

Ve vánočním čísle časopisu Korálki převažuje opět šití z korálků, v tom vám vždy rádi vyhovíme. Oslovili jsme osvědčené i nové autorky. Tentokrát jsme tolik neexperimentovali v použití nových tvarů, spíš jsme se zaměřili na různé hvězdičky, které můžete použít i jako šperk i jako dekoraci. V časopise najdete dále návod na obšití vánoční koule, střapec nebo třeba linecké z korálků. Ale samozřejmě také šperky z korálků, drátu či textilu. Velmi povedené je obšité Swarovski VISIONS čtverců a Gianelle pro vás opět připravila lahůdku v podobě nádherného obšití kabošonu. Nezapomněli jsme ani na tolik oblíbené háčkování, přinášíme vám zajímavé články, rozhovor a mnoho příjemných pozvánek.

Vánoční číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

18 projektů, 52 plnobarevných stran

Koralki Podzim
Koralki Podzim

Korálki 5/2015 – Podzimní listí

 

Barevností a tématem letošního podzimního čísla jsme zůstali usměvaví a pozitvní, vždyť podzim nemusí být jen o plískanicích. Z nádherné podzimní palety jsme vybrali zlatavé tóny spadlých listů, do nichž svítí sluníčko. Jeho síla už není taková, ale jeho šikmé paprsky dokáží vykouzlit neuvěřitelně hřejivou atmosféru. Tu jsme se snažili zachytit v tomto čísle časopisu.

 

V podzimním  čísle časopisu Korálki opět převažuje šití z korálků, protože je spolu s háčkováním u našich čtenářek a čtenářů stále nejoblíbenější.  V šitých projektech naše autorky použily osvědčené i nové korálky (Matubo, rokajl, Superduo, Superuno, Wheels, Czech Heishi, Piggy, koule, Toho, Miyuki, Swarovski elements, ohňovky, perly, Rulla, Kheops par Puca). Projektů je tentokrát o něco méně, protože některé z nich jsou náročnější. S radostí jsme otiskli projekty špičkových tvůrkyň, mezi něž nesporně patří Nela Kábelová, Diana Lázňovská, Marta Nevrlá nebo Darí Fejtková. Velmi pěkně nositelnou variantu obšití rivoli Swarovski pro vás připravila Veronika Mráziková. Tolik populární háčkování s korálky je zastoupeno vtipným projektem mistryně této techniky Sashi Lysenko.  Nezapomněli jsme ani na jemné drátování a polymery. Trošku odjinud je zajímavé niťové obšití čtvercového donutu.

Pokračujeme přehledným seriálem o základním korálkovacím materiálu, tentokrát o bižuterních kovodílech. Ukážeme vám, jak můžete tvořivě pojmout hit letošního léta CVAK bijoux.  V rozhovoru vám představíme velmi zajímavý tvůrčí pár.

Podzimní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

 

18 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

Korálki PRÁZDNINY 2015
Korálki PRÁZDNINY 2015

Korálki 4/2015 – Moře

Pro letošní prázdninové číslo časopisu Korálki jsme zvolili mořské téma, nechte se tedy s námi zhoupnout na modravých, konejšivých vlnách zalitých zlatavým sluncem. 

V prázdninovém čísle časopisu Korálki převažuje opět šití z korálků, jak to máte rádi! V šitých projektech naše autorky použily osvědčené i nové korálky (Matubo, Superduo, Wheel, pohanku, Trioly, ohňovky, perly, Piggy, koule, Toho, Swarovski elements, Silky, beads, peletky, vinutky, Pip, Thorn, Es-o-beads, Crescent, Rulla). Šily z nich převážně náramky, ale pro vás, naše kreativní čtenářky a čtenáře bude velmi snadné vytvořit z dílků náušnice či náhrdelníky. Tolik populární háčkování s korálky je zastoupeno třemi projekty v různých obtížnostech. 
Pokračujeme přehledným seriálem o základním korálkovacím materiálu a počíst si můžete také o perleti, která k létu patří. Představíme vám dva hity letošního léta – CVAK bijoux a INFINITY náramky. Popovídali jsme si tentokrát s izraelskou umělkyní Angelikou Motzkin, která pro nás ve spolupráci se Ziminkou připravila krásný náhrdelník. 

Prázdninové číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

20 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

Korálki LÉTO 2015
gggg
Korálki LÉTO 2015

Duha, téma letního čísla časopisu Korálki, to je naděje, usmíření – když se po bouři a dešti vzklene nad krajinou, vzbuzuje v nás očistný pocit, že všechno zlé je za námi. Ale duha, to je taky kompletní barevná škála a to je pro nás korálkářky parádní výzva! Podívejte, jak se s ní skvěle popasovaly naše autorky.

V letním čísle časopisu Korálki najte návod na háčkovaný náramek typu Pandora, tedy s výměnnými šitými korálky, několik typů prstýnků s korálky, a také rondelky z Rulla korálků od Gianelle. Můžete si s námi háčkovat či z korálků ušít dva nové typy dutinky, vyšít nebo ušít květinku nebo pohrát s vážkami. Nezapoměli jsme ani na drátování, polymery nebo třeba recyklovaný šperk.
A když se vám zrovna nebude chtít tvořit, přijměte pozvánku na úžasnou výstavu vinutek, nechte se vtáhnout do celoroční Šperkařské výzvy nebo si nechte povídat, jak antropoložka ke tvoření šperků přišla.

Letní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

21 projektů, 52 plnobarevných stran

Koupit ho můžete v našem e-shopu.

Korálki JARO 2015
Korálki JARO 2015

Jaro se dá přivolávat různými způsoby a my v redakci časopisu Korálki si zvolili něžný květ Magnólie a naladili do jeho barev celé jarní číslo.

 

V jarním čísle časopisu Korálki převažuje opět šití z korálků. Najdete v něm spoustu podnětů pro jarní tvořivé probouzení. Naše autorky použily moderní materiál jako jsou dvoudírkové korálky, akrylové kytičky Floralino, Trioly nebo Shibori hedvábí. Ale také tradiční jako jsou české a japonské rokajly, české mačkané tvary, rivoli Swarovski, kabošony. Nezapomněli jsme ani na polymery, textil a drátování. Čím dál hůře se nám jednotlivé projekty zařazují ke konkrétné technice, protože je trendem tvůrců techniky prolínat. Ale věříme, že je pro vás důležitější půvab šperku než názvosloví. Nechybí články a rozhovor.

 

Jarní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

Tady ho najdete ve WEBSHOPU.


 

20 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

Korálki ZIMA 2015
kolaz
Korálki ZIMA 2015

Korálki 1/2015 – Zimní pohádka

 

Modrostříbrná jiskřivost sněhu a ledu nám nemusí nahánět husí kůži. Je nádherně chladivá a pokud máte po zimní procházce teplé místečko s horkým grogem, je to ideální chvíle pro čtení nového čísla časopisu Korálki.

 

V zimním čísle časopisu Korálki převažuje opět šití z korálků, na což tradičněčekáte. Gianelle pro vás opět připravila mistrovský kousek v rubrice Master Class a to s použitém Tila korálků. A vůbec! Nadělili jsme vám nejen přehledný článek o nových typech korálků, ale i mnoho projektů s nimi. A tak se můžete setkat a poprat s Pelletkami čili Diabolos, Whells, dračími zuby nebo třeba korálky Rulla a Superduo.

Z dalších materiálů nesmí chybět práce s polymery, textilní šperk a jemné drátování. Nechybí články a rozhovor.

 

Zimní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

 

19 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

 

Korálki Vánoce 2014
projekty
Korálki Vánoce 2014

Tradiční vánoční barevnost – zelená, červená a třpyt stříbrné a zlaté – to nemusí být nuda! Připravili jsme pro vás spoustu inspirativního čtení a projektů.

Ve vánočním čísle časopisu Korálki převažuje šití z korálků, jak to máte rádi. Protože mnoho z vás už se od začátečníků posunulo, jsme poctěni, že Gianelle, korálková mistryně, pro vás bude psát a editovat rubriku Master Class, kde najdete náročnější projekty a v tomto čísle najdete první návod.. Ale i začátečníci a mírně pokročilí si u nás vyberou. Např. v náhrdelníku na straně 38 pro vás Dominika připravila pěkný přehled použití bižuterních koncovek. Hvězdičky z pelletek nebo třeba kuličky z Rull můžete použít jako vánoční ozdobu i jako šperk. Nezapomněli jsme ani na háčkování a vyšívání s korálky, práci s drátem a polymery. Hvězdiček už umíte mnoho, ani na korálkovou jsme tentokrát nezapomněli, ale úplně z jiného soudku je tradiční slaměná, na níž v tomto čísle najdete také návod.

Vánoční číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

19 projektů, 52 plnobarevných stran


A tady ho najdete ve webshopu.

Korálki PODZIM 5/201R
projekty
Korálki PODZIM 5/201R

Korálki 5/2014 – podzim – Houby, houbičky aneb fialová Lakovka

 

Protože nemáme v redakci rádi pošmourno, zvolili jsme pro podzimní číslo barevnost veselé houbičky Lakovky ametystové. Naše autorky mají vkus a lesem a houbami se inspirovaly spíš nepřímo, nebojte, číslo se vůbec nehemží muchomůrkami.

 

Díky projektům v podzimním čísle časopisu Korálki si můžete vyzkoušet mnoho technik šití s korálky a také jejich zdařilé kombinace. Namátkou je to třeba použití dvoudírových korálků Rulla v kombinaci s menšími rokajly. A také použití spiků, minerálů a vinutých perlí. Kabošony jsme pro vás obšili nejen známějšími technikami, ale také technikou třásní (fringe). Gianelle v krásném projektu představila novou velikost mačkaného rokajlu Matubo 8/0. Nezapomínáme ani na začátečníky, proto jsme zařadili ketlovaný náramek a náhrdelník z bužírky a lanka s přívěskem Swarovski. Jemné drátování zastupují tři nápadité projekty od zkušených autorek. Z dalších technik je to háčkování a práce s polymery.

Na webu www.webshop.rooya.cz si ho můžete objednat. 

 

Podzimní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

 

22 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

Korálki PRÁZDNINY 4/2014
projekty
Korálki PRÁZDNINY 4/2014

Korálki 4/2014 – prázdniny – Papoušek Ara

 

S prázdninami přichází touha po barvách, rozletu a letních radostech s myslí volnou jako pták a to všechno se vejde do pírek našeho papouška Ara. Zvolili jsme tohle hravé téma a barevnost pro prázdninové číslo časopisu Korálki, které právě vyšlo.

 

Díky prázdninovému číslu si můžete vyzkoušet unikátní, nový mačkaný rokajl Matubo, dvoudírkové Rully, trojúhelníky, Piggy, Superdua a „zetka“. Seznamte se také s příjemnými Velvet korálky a vymodelujte několik úžasných šperků z polymerů.

Pokud jste milovníci blýskavé krásy Swarovski krystalů, toto číslo je přímo nabito projekty s různými typy obšití rivolek. Největší výzvou je ale jistě háčkovaný náramek Saši Lysenko z titulní strany. Autorka opět překonala sama sebe a navíc z něj nádherně září minibuttonky Crystaletts.

 

Jako bonus si můžete najít dva návody také na našem webu www.koralki.cz

 

Prázdninové číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obrázkovým obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

 

21 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 72 Kč

Korálki LÉTO 3/2014
projekty
Korálki LÉTO 3/2014

Letošní letní číslo časopisu Korálki přináší sluníčkovou atmosféru a svým laděním proteplí vaše pozdně jarní a první letní dny. 

Po rozhovorech s našimi milými čtenáři, jsme udělali několik změn v rubrikách - vyřadili jsme pečení a přidali jsme korálkové články. Budeme se do budoucna více věnovat novinkám na trhu a to i díky našim novým partnerům. U článků více a více odkazujeme na zdroje materiálu, to mají naši čtenáři rádi. A také jsme pro lepší orientaci ve starších číslech vytvořili obrázkový obsah. 

V tomto čísle s tématem Slunce si s námi můžete vytvořit optimisticky laděné náhrdelníky, náramky, náušnice a přívěsky vytvořené z dvou i trojdírových korálků, polymerů, čtverečků, kapek, drobného rokajlu, kroužků, kabošonů, drátu nebo provázků. 

Přinášíme pokračování seriálu o obšívání kabošonů. V seriálu o barvách se tentokrát věnujeme zelené – barvě harmonie. V čísle najdete kromě tolik populárního šití z korálků i polymery, kroužkování, jemné drátování, macramé a práci se stávkem. Připravili jsme pro vás článek o dalším zajímavém počítačovém programu pro korálkářky, rozhovor se zajímavou tvůrkyní a jako bonus si můžete najít dva návody také na našem webu www.koralki.cz

Letbí číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

Tady ho můžete koupit ve WEBSHOPU ROOYA.

Korálki JARO 2/2014
projekty
Korálki JARO 2/2014

Druhé číslo časopisu Korálki roku 2014 vás chce naladit jarně a probudit ve vás touhy a novou energii. Zelená je barva harmonie a už samo slovo havěť evokuje hemžení a pohyb.

Můžete si s námi vytvořit náhrdelníky, brože, náušnice, náramky a opasky v podobě žabky, mloka, brouků a broučků, zmije, užovky či jiných hadů nebo třeba i mikroskopického krásnoočka. Nezapomněli jsme ani na květinové motivy, které k jaru patří.

Přinášíme pokračování seriálu o obšívání kabošonů. V seriálu o barvách se tentokrát věnujeme žluté – barvě radosti a veselí. V čísle najdete kromě tolik populárního šití z korálků i polymery, kroužkování, jemné drátování, háčkování a vyšívání s korálky, práci se stávkem a můžete si s námi ke kávě a korálkování upéct nápaditou roládu. Protože jsme méně či více zdatné v práci s korálkovými počítačovými programy, můžete se s námi na jeden zajímavý podívat. Připravili jsme pro vás článek o kraslicích, jak je možná neznáte a prostřednictvím rozhovoru se můžete seznámit s Tui Tui.

 

Jarní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

 

21 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 62 Kč

 

A tady ho najdete v e-shopu

Korálki ZIMA 1/2014
projekty
Korálki ZIMA 1/2014

Je svým laděním a barevností jemnost sama. Spadá do plesového období a tak je tradičně laděno tímto směrem. Tentokrát v něm najdete nejen šperky, ale i korálkové kabelky, obal na mobil, boty, zrcátka, čelenku nebo šátek.
Přináší pokračování oblíbených korálkových článků i seriály dutinky a obšívání kabošonů. V seriálu o barvách se tentokrát věnujeme oranžové – barvě druhé čakry. V čísle najdete také polymery, kroužkování, jemné drátování, sutašky a můžete si s námi ke kávě a korálkování upéct makronky.
Věříme, že vás potěší i soutěž, články a rozhovor a také 3 projekty se světovou novinkou – minibutonky Crystaletts.

Zimní číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

22 projektů, 52 plnobarevných stran, doporučená cena 62 Kč

A tady ho najdete v e-shopu!

Korálki VÁNOCE 6/2013
projekty
Korálki VÁNOCE 6/2013

Ve vánočním čísle časopisu Korálki v tradiční barevnosti najdete mnoho vánoční inspirace. 
S našimi osvědčenými i novými autorkami jsme pro vás připravili návody na svícny, hvězdičky, rybky, vločky, koule, květy, kroužky na ubrousky, andílky, řetězy a třeba věnec ozdobený polymerovými ozdůbkami. Jak je naším zvykem, často můžete výrobky použit i jako šperk a vždy jsou něčím jiné. 
Co se týká technik, tradičně přinášíme mnoho korálkových šitých projektů (a také dvoudírkové korálky stále letí), drátování, polymerové tvoření, kroužkování a mnoho jiného.
Monika Brýdová pro vás připravila dva recepty na perníčky a návody na jejich pěkné zdobení. Z článků si můžete přečíst o výrobě vánočních ozdob ve firmě Rautis nebo se něco dozvědět o symbolice červené barvy. Popovídejte si s námi s dvěma skvělými autory pracujícími se dřevem, pan Jan je dřevotoč a paní Lenka maluje. 
Přinášíme také vyhodnocení naší velké soutěže a soutěže další. 

Vánoční číslo časopisu Korálki má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, jsou označeny jako vždy obtížností.

23 projektů, 52 plnobarevných stran

Korálki PODZIM 5/2013
projekty
Korálki PODZIM 5/2013

Podzimní číslo časopisu Korálki v inspirativní barevnosti rozloupnuté švestky - odstíny fialové v kombinaci se žlutou dužinou.

 

V tomto nabitém čísle časopisu Korálki najdete mnoho šitých projektů např. s populárními dvoudírkovými korálky Superduo a Twiny, s lucernami. Dále obšívané kabošony, freeform, obměnu dutinky šité stehem rybí kost. Také je v něm mnoho jemného drátování včetně tolik žádaných prstenů, černé drátování, tvoření z Fima a hlasování v naší velké soutěži šitého šperku.

52 plnobarevných stran, 20 projektů

Korálki PRÁZDNINY 4/2013
Korálki PRÁZDNINY 4/2013
Korálki LÉTO 3/2013
Korálki LÉTO 3/2013
Korálki JARO 2/2013
projekty
Korálki JARO 2/2013

Jarní číslo časopisu Korálki s tématem Jarní les přináší 20 projektů ve všech třech obtížnostech, takže si na své přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí!

V tomto čísle pokračujeme ve spolupráci s Korálkovou školou Darí Fejtkové (www.dari.cz) . V rámci seriálu o šitých spirálách si můžete vyrobit peyotovou dutinku v kombinaci se spajky. Ty se objevují i v projektu korálkové mistryně Gianelle. V zajímavém článku, který jsme připravili ve spolupráci s Koralky.cz, si můžete přečíst něco o jejich výrobě. Potěšíme čtenáře, kteří si psali o obšívání kabošonů, najdete je v časopise hned 2x.

Své prsty si můžete pocvičit na ketlovaném projektu s mačkanými korálky a třeba i na práci s nerezovým a měděným drátem. Mezi autory nechybí ani muži! Kulička z jazýčků je sice stará věc, ale protože jste si o ni psali, tak ji pro vás Jitka Kozlíková připravila v parádní ježčí podobě.

Jak využít zdánlivě nevyužitelný komponent? O tom je 3x trojúhelník. Těšte se na sluníčko, pásek a náhrdelník od Ziminky a Qítka!

Z nekorálkových technik jsme tentokrát vybrali plstění, tolik oblíbené Fimo, batikovaný hedvábný šátek s korálky a papírovou krabičku na šperky vyrobenou technikou scrapbookingu.

Pojďte si hrát se Swarovski elements jinak! Hanka Škorpilová vás naučí ušít si klobouček a Robert Pelc z firmy Aktual vám podrobně předvede, jak na něj naaplikovat dekoraci Swarovski. Poutavě nám popovídal o unikátním aplikačním centru, které je pro vás k dispozici.

A samozřejmě nechybí články, pozvánky a soutěž o kosmetiku Mary Kay.

Korálki ZIMA 1/2013
Korálki ZIMA 1/2013

Zimní číslo s tématem Femme fatale přináší 23 projektů ve všech třech obtížnostech, takže si na své příjdou jak začátečníci, tak i pokročilí!

 

V zimním čísle časopisu Korálki 1/2013 jsme připravili ve spolupráci s Korálkovou školou Darí Fejtkové (www.dari.cz) nový seriál o šitých spirálách, se Sašou Lysenko si můžete vyrobiy elegantní náušnice ze sutašek.

 

Začátečníky jistě nadchne snadné použití tolik populárních "spajků" ve čtyřkorálkovém náramku od Perpetuy a pokročilejší si je mohou vyzkoušet na šitém lasu od Kaji.

 

V tomto čísle najdete i krásné šperky vytvořené technikou jemného drátování a mnoho podnětných článků a rozhovorů - namátkou článek o Svatovítském pokladu, rozhovor s Aničkou Mikešovou a Lejlou Abbasovou a povídání o šperkaři Michaelu Michaudovi). Nezapomněli jsme ani na fimařky! Projekty pro vás připravily mistryně, Nemravka a Eva Hašková. 

 

52 plnobarevných stran

Korálki VÁNOCE 6/2012
Korálki VÁNOCE 6/2012

Vánoční číslo přináší 23 projektů ve všech třech obtížnostech, takže si na své příjdou jak začátečníci, tak i pokročilí!

Ve vánočním čísle časopisu Korálki 6/2012 jsou zveřejněny návody se společným tématem, které se nabízí - Vánoce. Pro začátečníky je připravena stránka se základy korálkových stehů (v minulém čísle se nám vloudila chyba). Z technik tu jsou to šití z korálků i to běžné, hodně drátování, a návody z hmoty Fimo a jiných polymerů atd.

Z obsahu: 3x hvězda, Fimo koule, drátovaný strom přání, obšitý komponent,  dárkové krabičky, porcelánové prsteny, sváteční náhrdelník St. Petersburg stehem, šité stromečky atd.

Mezi návody najdete také drobnější tipy „jak na to“, článek o tanečních kostýmech, reportáž z Fimohraní, pozvánky na akce a jiné zajímavosti.

52 plnobarevných stran

5/2012
Koláž
5/2012

V podzimním čísle časopisu Korálki 5/2012 jsou zveřejněny návody se společným tématem V kavárně. Pro začátečníky je připravena stránka se základy korálkových stehů, a nezapomněli jsme ani na pokročilé. Z technik tu jsou mimo šití, cínování, jemné drátování, obšívání, návody z hmoty Fimo atd.

Výběr z obsahu:
Textilní fascinátor Charlotte, šitý Královský límeček, z drátů a korálků brož Můj šálek kávy, z hmoty Fimo přívěsek K novinám vůně kávy, drátěné clarisky použité na prsten Hadí oči atd.

Mezi návody najdete tipy „jak na to“, článek o kloboucích, o kamenech, reportáž ze zahraničí, pozvánky na akce a jiné zajímavosti.

4/2012
Koláž
4/2012

V letním čísle časopisu Korálki 4/2012 na téma Cesta kolem světa jsou připraveny návody na výrobu šperků pro začátečníky i pokročilé. Setkáte se s různými technikami jako např. korálkovou výšivkou, mikromacramé, šití čtyřkorálkem, St. Petersburgem a jinými stehy. Dále v návodech naleznete zpracování polymeru, práci s drátem, použití dvoudírkových korálků Twiny atd.

Výběr z obsahu:
náhrdelník Modré dálky od Hany Černé, náramek Silver Helix od Kataríny Kopecké, náhrdelník Odliv od Markéty Herzové, náušnice Paví oka od Hany Novotné, náramek Procházka po pláži od Báry Chovancové, Plavečky Pavlíny Šlenčakové …

Mimo návodů jsou v letním čísle články o materiálech, reportáže ze zahraničí, rozhovor s Irenou Fondati, Vymknutá móda a upoutávky na akce pro tvořivé.

3/2012
Koláž z projektů
3/2012

Ovocný koktejl je téma, které se prolíná číslem časopisu Korálki 3/2012. Čeká na vás 20 návodů na projekty tvořené různými technikami vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Výběr z obsahu: náušnice Rozbřesk z obšívané kuličky, Citróny a pomeranče šité technikou čtyřkorálek, náramek Červánky vytvořený technikou wrap, Citrusová sada z hmoty Fimo, náhrdelník Oranžáda šitý síťkou atd.

V čísle najdete také články, reportáže, rozhovory, upoutávky na akce z korálkového světa a nově rubriku Vymknutá móda.

2/2012
Koláž projektů 2/2012
2/2012

Jarní číslo Korálki 2/2012 na téma V rozpuku obsahuje 20 návodů na projekty tvořené různými technikami vhodné pro začátečníky i pro pokročilé.
V čísle najdete – Věneček z kvítí šitý technikou síťování, brož Nehynoucí květ z hmoty Deco Clay, náušnice Plastic Mademoiselle z pryžových kroužků, náušnice Púpavy technikou jemné drátkování, Hravý jarní prsten z polymerové hmoty a kamenu, stojan na vajíčka z černého drátu z rubriky 3x Velikonoce a další návody.

Mezi návody jsou také články, reportáže, rozhovory a upoutávky na akce a nové knížky.

1/2012
Koláž
1/2012

První číslo nového roku 2012 na téma Zimní královna obsahuje 20 návodů na projekty tvořené různými technikami vhodné pro začátečníky i pro pokročilé.
V čísle najdete – Pánský motýlek šitý čtyřkorálkem, brož Rozkvetlá zima z polymerové hmoty, náušnice Jemná pavučinka z výpletu barevných drátů, náušnice Ametystové kapky vytvořené technikou připomínající papírový quilling, Půlnoční květ z ovčí vlny a další návody.

Mezi návody jsou také články, reportáže a rozhovor se Zdenou Charvátovou.

6/2011
Projekty
6/2011

Vánoční číslo na téma Vintage obsahuje 21 návodů na projekty tvořené různými technikami vhodné pro začátečníky i pro pokročilé. Projekty jsou vybrány tak, abyste je mohli nosit jako šperky, ale také jimi ozdobit třeba vánoční stromeček.

V čísle najdete - jemně drátované náušnice ve tvaru zvonečku, svícny technikou Tiffany a jemným drátováním, šitou sněhovou vločku, jemně drátovanou hvězdičku a andílky, miniaturní vánoční cukroví z Fimo hmoty, vintage náhrdelník z perel
a další návody.

U Nejstarších bytostí jsme se zastavili u kamene záhněda, najdete tu reportáž z Afriky a další články.

Koláž z projektů je umístěna
pod obrázkem obálky.

5/2011
Koláž z projektů
5/2011

Podzimní číslo na téma V mechu obsahuje 20 návodů na projekty vhodné pro začátečníky i pro pokročilé.

Projekty jsou vytvořené různými technikami - náušnice vyrobené jemným drátkováním s řetízkem, prostorové muchomůrky ušité čtyřkorálkem, korálky z hmoty Fimo
se vzorem inspirovaném přírodou, náramek s použitím techniky chainmaille v kombinaci s metalickými kovovými lístečky, naleznete i techniky tkaní na stávku, macramé, powertex
a základy technik šití a ketlování.

Návody oživují články jako např. reportáž z Amsterdamu, rozhovor s Darí Fejtkovou a další.

4/2011
Koláž z projektů 4/11
4/2011

Prázdninové číslo na téma Regatta obsahuje 23 návodů k projektům, hlavně modré barvy různých odstínů.

Najdete zde návody na šité projekty mořských „potvůrek“ jako jsou hvězdice, mořský koník a chobotnička. Z hmoty Fimo tentokrát přinášíme návody na výrobu korálků technikou Mokume Gane a vytvoření náramku s lodičkovým motivem. Dále je tu návod a pravidla na šití freeformem a další techniky - tkaní na stávku, macramé, letování a jemné drátování.

Čekají na vás i články o historii šperku, akvamarínu, reportáž z Lichtenštejska, rozhovor s Monikou Brýdovou a další zajímavé návody a články z korálkového světa.

3/2011
Koláž z projektů 3/11
3/2011

Na 52 stranách tohoto čísla najdete 23 návodů inspirovaných tématem Venkov - křídou na zdi.

Z obsahu vybráno:
korálková výšivka na broži Vážka, náhrdelník a přívěsek - dva projekty z hmoty Fimo, skoro secesní šperk vyrobený na stávku Tkaná secese, uháčkovaný náramek z měděného drátu s korálky Zkrocené jeřabiny, šitý Ibišek do vlasů, a v neposlední řadě hodiny vyrobené technikou tiffany s názvem Konec starých časů.

2/2011
2/2011

Na 52 stranách jarního čísla najdete 22 návodů inspirovaných tématem Štěbetání, mnoho článků, soutěže, reportáže a upoutávky na akce z korálkového světa.

Z obsahu namátkou vybráno:
3x motýl – tři projekty ve tvaru motýla, návod na výrobu vinutky, ketlovaný náramek Střípky voňavého jara, jemný náhrdelník Carevna šitý síťovým ste-
hem s efektem plynulého přecházení barev, a z článků seriál o kamenech tentokrát o fluoritu, reportáž z Paříže, rozhovor s atillien atd.

1/2011
1/2011

První číslo roku 2011 je inspirováno Černobílým filmem. Na 52 stranách najdete 24 návodů a článků související s korálkovým světem.

Návody na trochu jinak šitou kravatu, naušnice z ART clay silver hlíny se zrcadlovým leskem, šitou koncovku, sponu s květinou a z článků pokra-
čování seriálu o kamenech v hlavní roli onyx, v rubrice „Jedna z Vás“ rozhovor s Májou Kolovratníkovou, reportáž z Kristallweltu a další.

6/2010
6/2010

52 stran časopisu Korálki 6/10 na téma „Pohádkové vánoce". Číslo obsahuje 21 projektů nejen s vánoční tematikou.
Návody jsou vhodné pro začátečníky i pro pokročilé. Všechny projekty jsou označený obtížností 1 - začátečník, 2 – středně pokročilý, 3 - pokročilý.

5/2010
5/2010

52 stran s 24 projekty na téma "Vinobraní" Namátkou šíté náramky, mozaikový přívěsek a další články z korálkovéo světa. Pokračuje seriál pro začátečníky "Komponenty" a seriály modelování z Fima, ACS a kameny.

4/2010
4/2010

Tématem prázdninové čísla je "Hurá na vodu". Začíná nový seriál pro začátečníky "Komponenty". Pokračují seriály modelování z Fima (kotva a pruhy), ACS a kameny. Čeká na vás 52 stran a 22 projektů, namátkou korálkové laso na vlasci s námořnickým kruhem, korkový náhrdelník, drátový set Královna Nilu, 3x kotva, háčkované kuličky, mnoho rozhovorů a článků.

3/2010
3/2010

Tématem letního čísla je "Zlatý paprsek". Pokračují seriály šitých šperků (plochý steh), modelování z Fima (prsten a tekutý polymer) i z ACS a také se dočtete zajímavé informace o dalším z kamenů, tentokrát to bude jadeit. Čeká na vás 52 stran a 24 projektů (namátkou šitý náramek Maková panenka, náhrdelník Sluneční paprsky, drátovaný set Kytičkovaná, 3x do vlasů, textilní vyšívaný náramek) a mnoho rozhovorů a článků.

2/2010
2/2010

Tématem jarního čísla je "Zelené probouzení". Pokračují seriály šitých šperků, modelování z Fima i z ACS a také se dočtete zajímavé informace o dalším z kamenů, tentokrát to bude karneol.
Čeká na vás 52 stran a 30 projektů (namátkou šitý náhrdelník Jitřenka a Večernice, čtyřkorálek - náušnice a náramek, 3x vejce, textilní náramek a nebo fimo brož) a spoustu rozhovorů a článků.

1/2010
1/2010

Tématem zimního čísla je "Zářivá slavnost". Pokračují seriály šitých šperků, modelování z Fima i z ACS a také se dočtete zajímavé informace o dalším z kamenů, tentokrát to bude růženín.
Čeká na vás 52 stran a 24 projektů (namátkou šitý náhrdelník Chalcedony do smokingu, korálkový límec, ketlované náušnice Pavučinky, 3x knoflík, plstěný náramek a nebo výroba vlastní svíčky) a spoustu rozhovorů a článků.

6/2009
6/2009

Tématem vánočního čísla jsou ANDĚLÉ. Pokračují seriály šitých šperků, modelování z Fima i z ACS a také se dočtete zajímavé informace o dalším z kamenů, tentokrát to bude měsíční kámen.
Čeká na vás 52 stran a 33 projektů (namátkou andělé různými technikam, silvestrovské šperky, vánoční ozdoby, v sekci odjinud malování na hedvábí) a spoustu rozhovorů a článků.

5/2009
5/2009

Tématem čísla je aplikace - recyklace. Pokračují seriály šitých šperků, tentokrát peyot kruhový a tubulární, modelování z Fima i z ACS a také se dočtete zajímavé informace o dalším z kamenů, tentokrát to bude achát.
Čeká na vás 52 stran a 21 projektů (namátkou poutko na rukavičky z Miyuki Delica, náušnice z netradičního materiálu, fusing v mikrovlné troubě, v sekci odjinud scrapbooking) a spoustu rozhovorů a článků.

4/2009
4/2009

Tématem čísla je dřevo a tyrkys. Jablonex připravil dřevěné perle. Pokračují seriály šitých šperků, tentokrát peyot, modelování z Fima i z ACS a také se dočtete zajímavé informace o dalším z kamenů, tentokrát to bude tyrkys.
Čeká na vás 52 stran a 23 projektů (namátkou indiánské naušnice, šitý prstýnek z Miyuki Delica, mastek, v sekci odjinud vázání mušek) a spoustu rozhovorů a článků.

3/2009
3/2009

Na co se můžete těšit? Představíme Vám japonské korálky Miyuki Delica. Jablonex připravil do letního čísla povrchové úpravy skla. Pokračují seriály šitých šperků, modelování z Fima i z ACS a také se dočtete zajímavé informace o dalším z kamenů, tentokrát to bude jaspis.
Čeká na Vás 52 stran a 21 projektů (namátkou naušnice s magnetem, mozaika, textilní šperky) a spoustu rozhovorů a článků.

2/2009
2/2009

Jarní číslo časopisu Korálki s témetem perličky a velikonoční přílohou se šablonami pro window art.
Na 52 stránkách najdete podrobný popis harringbone stylu šití s návody na šperky, Myší pohled - přívěšek z Fimo hmoty vypadající jako sýr, šperky z lité pryskyřice, jednoduchý návod na zhotovení prstýnků, ukázka jigování s projektem a v rubrice odjinud Netradičně zdobené kraslice od Moniky Brýdové.

1/2009
1/2009

Zimní číslo časopisu Korálki s tématem plesy a černá bižuterie.
Na 52 stránek najdete 26 projektů
například Black Set - malý a velký náhrdelník na ples z ohňovek, Fimo dva tři - originální přívěšek z černého Fima a stříbrného plátku, prsten Smaragdová perla.

Dále tam jsou soutěže, reportáž z Japonska a další zajímavosti nejen o korálkách.

6/2008
6/2008

Vánoční číslo časopisu Korálki s tématem komponenty.
52stránkový
dvouměsíčník obsahuje návody na Hvězdičku a Hvězdičkový řetěz z korálků, Sněhovou vločku, Veselé sněhuláky z Fimo, návody na využití komponentů zcela neobvykle a další návody nejen s vánoční tématikou.
Z článků tu máme rozhovor s Kateřinou Vacínovou, články o materiálu Art Clay Silver a drátěných špercích a další zajímavosti.

5/2008
5/2008

V podzimním čísle časopisu Korálki s tématem Vinuté perle najdete 20 projektů. Návody na prstýnky, náušnice, náramky i náhrdelníky např. Tajemství klícek - ketlování s trikem, jak efektně zavěsit vinuté perle, Vinutka nebo smalt? - přívěšek vypadající jako vinutka a další návody. Tentokrát je zastoupeno mnoho technik - ketlování, výroba vinutky, šití, vyšívání korálky, smalt, fusing, práce s hedvábím, ACS hmotou i Fimem.

4/2008
4/2008

Prázdninové číslo časopisu Korálki s témetem Mačkané sklo a šnůrky, 36stránkový časopis formátu A4 o korálkování - návody, články, soutěž, zajímavosti....

3/2008
3/2008

Letní číslo časopisu Korálki s tématem Kameny, 32stránkový časopis formátu A4 o korálkování - návody, články, soutěž, zajímavosti...

2/2008
2/2008

Jarní číslo časopisu Korálki s tématem Perly a dráty, 32stránkový časopis formátu A4 o korálkování - návody, články, soutěž, zajímavosti...

1/2008
1/2008

Zimní číslo časopisu Korálki s tématem Krystaly, 32stránkový časopis formátu A4 o korálkování - návody, články, soutěž, zajímavosti...

1/2007
1/2007

Vánoční číslo časopisu Korálki s tématem Rokajl, 24stránkový časopis formátu A4 o korálkování - návody, články, soutěž, zajímavosti...

0/2007
0/2007

Podzimní číslo časopisu Korálki s tématem Ohňovky, 16stránkový časopis formátu A4 o korálkování - návody, články, soutěž, zajímavosti...Copyright © 2017 Šárka Jiřičná | Programming FOLDINA.cz