Přívěsek- Ty jsi moje srdce

Svátek svatého Valentýna se slaví každoročně 14. února. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce jako symbolu lásky. Srdíčkový motiv tedy nesmí chybět v žádném ze zimních čísel časopisu Korálky, abyste své srdce stihly do února vyrobit! Ať už se stane  dekorací, přívěskem na krk, na kabelku... a nebo ho chcete darovat jako připomenutí lásky či přátelství.

Autor: Alexandra Lysenko

Archiv časopisu Korálki 2O12/1

Pomůcky :

5 g českého rokajlu stříbrné barvy 11/0

13  ohňovek o průměru 3 mm

5 ohňovek o průměru 4 mm

1, 5 metru vlasce 


Základní proužek ušijte pravoúhlým stehem zvaným čtyřkorálek. (Obr. 1)

Každá skupina čtyřkorálku má své pořadové číslo, některé skupiny se liší od klasického pravoúhlého stehu tím, že mají namísto 4 korálků (obr. 2a) 6 korálků (obr. 2b). Na předešlém obrázku se liší skupiny 22, 29, 30, 32, 34.  Tato čísla jsou označená červeným kolečkem. 

Ušitý projekt sešijte k sobě (obr. 3a). Na pravou niť navlékněte jednu ohňovku a dva rokajly stříbrné barvy (obr. 3b).

Pokračujte pravoúhlým stehem dle obrázku 4 od písmene B, kde světlomodré korálky tvoří základní proužek, tmavé korálky pak přidávaný proužek. Černé šipky ukazují směr šití.

Na obrázku 5a vidíte, jak vypadá horní špička „prdelka“ a na obrázku 5b dolní špička ušitého srdce. Číslice na obrázcích 5a a 5b jsou pořadová čísla skupin čtyřkorálku z obrázku 4.

Spojte sešitím horní a dolní okraj z předchozích řad dle obrázku 6, opět světlomodré korálky označují již ušité řady atmavé korálky řady přidané.

Na obrázku 7a je vidět výsledek sešití. Modře označené rokajly jsou tmavě modré korálky z obrázku 6. Na konci práce vlasec zauzlujte a ustřihněte (obr. 7b).

Do korálkového oka (mezi velkými 4 mm ohňovkami) navlékněte šlupnu a zavřete konce šlupny k sobě. 


 


Přeji všem krásné tvoření 

www.koralki.rooya.cz