Návody - Náušnice

Materiál Náročnost Technika

Náušnice: Bledule

Obtížnost: 1

Jedním z  pozoruhodných přírodních produktů, které je možné použít při výrobě šperků, jsou hedvábné kokony. Mají krásný, jemně strukturovaný povrch, jsou překvapivě pevné a nejčastěji jasně bílé. Jak sami zjistíte, výroba náušnic je z tohoto materiálu velice jednoduchá.

Článek o hedvábných kokonech a jejich využití si budete moci přečíst v čísle časopisu Korálki 3/2012, které výjde na konci dubna 2012.

Náušnice: Sněženky

Obtížnost: 2

Tihle stateční poslové jara, samotné symboly jarního rašení, nemohou v jarním čísle Korálki chybět. Letošní verze je hodně realistická a navíc znásobená, protože kytička tentokrát zdobí malé Fimo korálky. Návod popisuje výrobu náušnic, ale jeho součástí je i inspirace pro další využití nápadu.

Návod byl publikován v čísle Korálki 2/2010

Náušnice: Velikonoční trojka do ouška

Obtížnost: 1

Vzhledem k tomu, že nejsem zastáncem lapačů prachu neboli dekorací k různým svátečním příležitostem, snažila jsem se vytvořit něco ryze velikonočního, ale zároveň nositelného. Napadaly mne věci jako pomlázka kolem krku, drátované vejce na klíče, korálková taštička ve tvaru slepice, ale nakonec to vyhrály vajíčkové náušnice v barvách jara s mini spirálkovými drátovanými vajíčky.

Náramek a náušnice - Hrátky s lanky

Obtížnost: 1

Bižuterní lanko je tvořeno ocelovými strunami (7-49) a potaženo nylonem. Je nealergenní. Skýtá řadu možností využití a na rozdíl od vlasce je k dispozici velká škála barev. Můžeme ho sladit s barvou korálků a nebude nám vadit, když ho někde zůstane kus koukat.

Návod byl publikován v čísle Korálki 2/2009

Časopis Korálki si můžete koupit na webshop.rooya.cz, v obchůdcích Rooya, ve vybraných obchodech s kreativními potřebami, na stáncích PNS. Předplatné zajišťuje firma Send Předplatné pro ČR a L.K. Permanent pro Slovensko.

Náušnice: Čajové hvězdičky

Obtížnost: 2

Za okny už je možná plískanice, zeleň listí i trávy už je jenom vzpomínkou. Co takhle uvařit si čaj, nejlépe zelený! Zahřeje a je moc zdravý... Když těch čajíků vypijete víc, můžete si z papírových obalů na sáčky vyrobit třeba náušnice. Nevěříte? Technika se jmenuje Teabag Folding a vychází z japonské techniky Origami.

Projekt byl vybrán ze soutěže V mechu, pořádané časopisem Korálki.

Náušnice: Húsenice

Obtížnost:  1


Návod byl zveřejněn v čísle časopisu Korálki 6/2008

Náušnice: Donna

Obtížnost: 2

Autorka se při tvorbě těchto náušnic inspirovala tématem Vintage.

Další návody na toto téma najdete
v čísle Korálki 6/2011.

Sada: Medové kvítky

Obtížnost: 2

Šitá sada inspirovaná zlato medovou vánoční barvou posetá kvítky.


Projekt vyhrál 2. místo v soutěži na téma Vintage, vyhlášené časopisem Korálki.


Bližší informace o soutěžích s Korálki najdete
v rubrice Soutěže

Náušnice: Květy paní nadlesní

Obtížnost: 3
 
O technice chainmaille jsme si už řekli, že vychází z techniky výroby rytířských košil, které chránily muže v boji. Je zajímavé, jak se postupem času technika související s bojem a zabíjením dostala až k něze kroužkových kvítků. Těch typů je bezpočet, když zadáte do prohlížeče heslo chainmaille flower, budete mít inspirace plno.  V tomto čísle přinášíme návod na kytičku, která využívá efektu kombinace několika barev. Samozřejmě, že výsledkem nemusí být jen náušničky – propojením (jak jinak než kroužky), vyrobíte i náramek či náhrdelník.

Náušnice: Mořská romantika na téma Regatta

Obtížnost: 2

Léto. Chci někam jet k moři...a tam.... bosýma nohama stojím uprostřed zálivu na jemňoučkém písku zlaté barvy.... v pravidelném šumění moje nohy omývá mírný příboj... od moře do tváří vane prohřátý, ale svěží slaný vzduch...
Tyto náušničky ve tvaru lodě vznikly jako výsledek snění o dovolené.

Pouze pro předplatitele - přihlásit se
msb-jablonec.cz fler.cz kudyznudy.cz dobre-veci.cz CeskyKutil.cz potvor.cz
Copyright © 2007-2019 Šárka Jiřičná Programming FOLDINA.cz