znovu otevřený
Jméno:
Heslo:


Registrace
Korálek ke korálku
informace zde
Kontaktujte nás
sarka@rooya.cz
Facebook 1
Facebook 2
Facebook 3

Časopis Korálki

Dva nové články na webu časopisu Korálki

Na našem webu najdete dva nové články o kabelkách. V prvním z nich si s Petrou Koubovou můžete ušít a ozdobit svou vlastní kabelku z filcu. V druhém se můžete inspirovat tím, jak si kabelku ozdobily dámy z naší partičky.

[18.08.2017 15:56:13, Petra Koubová]
Krásný kuz práce s polymerem na podzim v Praze!

Rádi bychom vás pozvali na výjimečnou akci - kurzy španělské polymerové umělkyně Fabioly Perez Ajates. Budou se konat 7-8/10/2017 v Praze. Pokud budete potřebovat, zajistíme i cenově dostupné ubytování. Registrovat se můžete ZDE.

[06.07.2017 17:27:20, Šárka]
Prázdninové číslo časopisu Korálki právě dorazilo do naší korálkárny!

Korálki, prázdniny 2017, číslo 4, téma Růže

Letní číslo časopisu vychází 3. 7. 2017

 

Hurá na prázdniny! Do kufru si přibalte i toto nové, veskrze optimistické číslo našeho časopisu, nebudete litovat. 

Uvnitř čísla najdete šperky a doplňky vyráběné jak z úplně nejobvyklejších korálků  - perel, ohňovek, kuliček, sluníček, pomněnek či rivolek a šatonů, tak použití moderních tvarů jako jsou MATUBO Nib-Bit, Infinity, Trinity, DiamonDuo, CzechMates Tiles, Crescent, Bar, Preciosa Candy, Piggy, Zoliduo. Samozřejmě jsme nezanedbali ani rokajl Miyuki, Toho a Preciosa.

A co se můžete naučit? Nejvíce je mezi technikami opět zastoupeno šití z korálků. Dále si můžete korálky navlékat nebo si z nich uháčkovat hada. Z dalších technik je to modelování z polymerů, háčkování, můžete si s námi ušít a nazdobit kabelku a vytvořit šperk z Nespresso kapslí.

V časopise najdete spoustu nových pozvánek, reportáže, fotodopis čtenářky, Galerii čtenářů a rozhovor se šperkařkou.

Na našem webu najdete 9 nových článků.

 Všechny projekty jsou označeny stupněm obtížnosti.

52 plnobarevných stran, 17 projektů, doporučená cena 72

Můžete ho objednat v našem e-shopu a koupit v naší korálkárně

[03.07.2017 14:12:00, Šárka]
Pasta flexible a růže

Novinkou je pasta francesa neboli pasta flexible. Blanka Dvořáková si pro vás z tohoto materiálu připravila krásné růže

[26.06.2017 17:50:48, Šárka Rooya]
WePAM - rozlišovače klíčů ze samotvrdnoucí hmoty

Je fajn najít materiál, který nevyžaduje žádné speciální vybavení, zvlášť u tvoření pro děti, když jsou ještě ve svých zájmech nestálé. A tím samotvrdnoucí hmoty jsou. Zkuste si s námi v tomto článku pohrát s klíči. Vytvořte si rozlišovače z hmoty WePAM

[26.06.2017 17:48:58, Šárka Rooya]
Magický kroužek

v sekci Techniky najdete krok za krokem magický kroužek - kouzelný začátek kruhových háčkovaných projektů. Tyto podložky si můžete uháčkovat podle našeho letního čísla, které je právě v prodeji.

Návod na podložky připravila Veronika Mráziková, magický kroužek pro vás nafotila Petra Koubová

[22.05.2017 10:45:50, Šárka Rooya]
NOVINKA! elektronické předplatné

Na Alza.cz si můžete náš časopis předplatit za 300 Kč na rok.

[22.05.2017 10:01:01, ]
Korálki 3/2017

Korálki, léto 2017, číslo 3, téma Máky

 

Letní číslo časopisu právě vychází.

 

Co je v něm nového? Změnili jsme grafiku, chceme být hravější a veselejší. Líbí se vám?

 

Přinášíme spousty krásných projektů tradičně šitých z korálků tak, aby je zvládli začátečníci nebo mírně pokročilí. A tak stejně přistupujeme k polymerům. Často slýcháme: „to je na mne moc složité“, že to ani nezkusíte a to nás mrzí. Ale uznáváme, že za těch pár let se tvořivý svět hodně rozvinul a kdo chce začínat, nemá to úplně jednoduché. A tak věříme, že můžeme našimi projekty pomoci těm, kteří chtějí začít a radost uděláme i pokročilejším a pokročilým. Projekty jsou označen stupněm obtížnosti.

 

Uvnitř čísla najdete projekty šité z korálků MiniDUO, Superduo, MATUBO, Hexagon, ohňovek, rokajlu, Nib-Bit, Pip, Superunos, Spike, kuliček, Infinity, Chilli, jazýčků, čočka, Crescent a Rulla. V projektech použijete 10, 12 a 14 rivoli, mačkané korálky a spoustu užitečných komponentů. Naučíte se z bavlněné příze háčkovat jednoduché podšálky, z přírodnin skládat květinové mandaly a podíváte se na návštěvu do Dílny Kajjka. Abychom nezapomněli! Z polymerů si můžete vytvořit přívěsek s přeneseným motivem, skládaný přívěsek a razítkovaný náhrdelník.

 

Na našem webu najdete 3 nové projekty pro předplatitele.

 

52 plnobarevných stran, 17 projektů, vychází 5. 5. 2017

[04.05.2017 22:01:38, ]
EBRU mramorování na textil v pořadu Rady ptáka Loskutáka

V sobotu 8. 10. 2016 ve 12:30 se můžete v pořadu Rady ptáka Loskutáka na Nově podívat, jak se nám s Petrem Rychlým dařilo malovat EBRU barvičkami na vodní hladinu a přenášet obrázky na textil a další předměty.

Připravili jsme pro vás článek o malbě na vodní hladinu EBRU, v němž najdete jak základní postup, tak výrobu náramku. TADY si přečtěte něco více o samotné technice.

V dalším článku najdete spoustu tipů, co z látky nabarvené EBRU barvičkami můžete ušít. Jsou to začátečnické projekty jako dárkový sáček, boty, obaly na knihu, taštička či polštáře.

Vše na malování na EBRU můžete objednat ZDE. A to bychom nebyli my - v projektech jsme samozřejmě použili i bižuterní komponenty, knoflíky a korálky :)

Můžete také přijí na můj pražský kurz.

Záznam z pořadu Rady ptáka Loskutáka naleznete ZDE.

[04.10.2016 20:19:53, Šárka Rooya]
Tomáš Procházka: Šperk jako důkaz

 

Tomáš Procházka 

český šperkař 

Narodil se v roce 1977 v Českých Budějovicích. Takřka celé své dětsví prožil v malebném městečku Humpolci na Vysočině. Nyní žije a tvoří v poklidném podhůří Krkonoš.

Úspěšně vystudoval umělecký obor zlatník-klenotník v Turnově a současně také Mistrovskou školu uměleckých řemesel v Praze.Již od roku 1997 se aktivně podílí na autorksých i společných výstavách.

Veškeré artefakty vznikají v jeho šperkařské dílně v Turnově, tradiční technikou lití do ztraceného vosku.Šperky v jeho podání jsou dokonale technicky zpracované, často inspirované dnešním industriálním světem. Přesto jsou citlivě protkané s říší nadřirozených bytostí. Ve své tvorbě využívá střbro, zlato, drahé kameny a minerály.

K ateliéru je také připojem Showroom.Ten byl slavnostně otevřen 1.12. 2015  na den svatého Eligria, patrona všech zlatníků.

 Nyní máte unikátní možnost spatřit neuvěřitelných 90 kusů jedinečných šperků a to přímo na autorské výstavě v Olomouci.Vernisáž k výstavě proběhne  již v pátek 30.9.2016. v 18:00, v galerii Skácelík.

 Pokud vám však tento termín nevyhovuje, nemusíte se obávat-výstava potrvá až do konce října.

 Více o jeho tvorbě na těchto stránkách: 

http://www.tomasprochazka.cz/

 

 

[25.09.2016 17:19:43, Nel Foberová]
Stránka: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14


Copyright © 2017 Šárka Jiřičná | Programming FOLDINA.cz