znovu otevřený
Jméno:
Heslo:


Registrace
Korálek ke korálku
informace zde
Kontaktujte nás
sarka@rooya.cz
Facebook 1
Facebook 2
Facebook 3

Časopis Korálki

Art Clay Silver či Art Clay Copper - velikost prstenu
Art Clay Silver či Art Clay Copper - velikost prstenuProtože se jak ACS tak ACC smršťují při vypalování o 8-10 objemových procent, je třeba vědět jak na to, aby prstýnek po vypálení padl. Samozřejmě je třeba si především udělat vlastní zkušenost, tento návod vám ji ale může v mnohém ulehčit a ušetřit vyplýtvaný materiál.
Háčkovaná dutinka
Háčkovaná dutinkaV prázdninovém čísle časopisu Korálki 4/2010 najdete krásný náhrdelník Rozmarná Benátčanka od Štěpánky Stepule Horákové. Pokud nemáte zkušenost s háčkovanou dutinkou, tak zde najdete základ k této technice.
Háčkování - základní techniky
Háčkování - základní technikyV prázdninovém čísle jsme pro vás připravili projekt ke kterému je nutno umět trošičku háčkovat. Pro ty z vás, kteří nemají s háčkováním žádnou zkušenost jsme přípravili na ukázku několik kroků.

foto a text: Šárka Rooya a Nikola Nija Oltová
Jak použít "stop korálek"
Jak použít Pokud nemáte bead stopper a stává se vám, že se korálky při navlékání rozkutáleji, zkuste si pomoci STOP KORÁLKEM.
Jak použít French wire u zapínání
Jak použít French wire u zapínáníDrobná pružinka z drátu, která dosud nedostala české jméno, proto jí říkáme -french wire- francouzský drát. Přečtěte si, co nám o jeho použití napsala Zuzana Lachmanová.


Text a foto: Zuzana Lachmanová
Jak použít podkůvky: náušnice
Jak použít podkůvky: náušniceNerada vyhazuji zbytky lanek, tak jsem si řekla "proč si z nich neudělat náušnice?". Použitý komponent PODKŮVKU využijete i k zakončení náhrdelníků na vlasci či niti - návlekový materiál se neponičí šoupáním o karabinku.

Text a foto: Šárka Rooya
Jak vytvořit "bezpečný uzlík"
Jak vytvořit Nemusíme se shodnout, jak se tenhle uzlík jmenuje, ale že je užitečný, je jisté.
Jak vytvořit pružinku
Jak vytvořit pružinkupotřebujete pružinku na připojení kůže, stuhy nebo voskované šňůry k zapínání nebo k další části šperku. A právě tu vaši barvu nikde ne a ne koupit? Pomocí běžně dostupných pomůcek si ji snadno vyrobíte. Podívejte:-)

Pomůcky: kulaté kleště, štípací kleště, špejle nebo párátko nebo vařečka
Materiál: drát o průměru 0,8 nebo 1 mm, nejlépe měděný
JIG destička: náhrdelník - obtížnost: pokročilý
JIG destička: náhrdelník - obtížnost: pokročilýMnoho dotazů chodí na jigování čili práci na JIG SETu - destičce. Projdeme si spolu vytvoření jednoho ornamentu. Další už si určitě vymyslíte sami:-)

Pomůcky: kulaté kleště, štípací kleště, ploché kleště, JIG SET
Materiál: drát o průměru 0,8 a 0,3 mm, korálky
Ketlování - motané očko
Ketlování - motané očkoVyrobte si sami motané očko.
Stránka: 1, 2, 3


Copyright © 2017 Šárka Jiřičná | Programming FOLDINA.cz